AÇIK EMAR
Açık Emar
Multiparametrik Emar (MR), prostat kanserinin kapsamını değerlendirmenin doğruluğunu iyileştirerek kanserin kapsülden geçip geçmediğini, seminal veziküllere girip girmediğini veya lenf bezlerine yayılıp yayılmadığını öğrenmemize yardımcı olur.
 
Multiparametrik Prostat MR'nin Faydaları
 
Prostat kanserinin erken teşhisi.
PSA, dijital rektal muayene ve prostatın kör transrektal biyopsi bugüne dek prostat kanseri tanısının altın standardı olmuştur. Hayat kurtarmak için gösterildiyse de, nispeten zararsız, önemsiz kanserleri tespit ettiği de gösterildi. Dahası, bazen agresif tümörleri özlüyorlar. Multiparametrik Prostat MR, aile öyküsü olan hastalar gibi yüksek riskli bireylerde agresif tümörleri tespit ederken gereksiz biyopsi sayısını azaltma imkânı sunar. Transperineal ızgara yönlendirmeli biyopsinin uygun kullanımı ile birlikte bu, önemli prostat kanserinin uygun erken tespitinde yardımcı olmalıdır.
 
Biyopsisin doğruluğunu arttırmak.
Multiparametrik Prostat MR, prostatta tümörlerin daha doğru hedeflenmesini sağlar. Bir MRG belirgin bir tümör saptarsa, sofistike füzyon teknolojisi ile MR görüntüsünü ultrason görüntüsü üzerine bindirir, böylece söz konusu alanı doğru bir şekilde biyopsi etmek mümkündür. Bu, sadece MR ile çekilen daha önemli kanserleri tespit etmekle kalmaz aynı zamanda gereksiz, önemsiz kanseri biyopsiden kaçınarak aşırı algılamayı azaltır. MR, bu aşamada, özellikle prostatın geçiş bölgesi olarak adlandırılan bazı bölümlerinde, tespitte mükemmel değildir. Neyse ki, bu agresif prostat kanseri için en az rastlanan yerdir.
 
Planlama cerrahisi ve radyoterapi.
Multiparametrik Prostat MR, prostat kanserinin kapsamını değerlendirmenin doğruluğunu iyileştirerek kanserin kapsülden geçip geçmediğini, seminal veziküllere girip girmediğini veya lenf bezlerine yayılıp yayılmadığını öğrenmemize yardımcı olur. Bu daha sonra uygun ameliyat ve radyoterapi ile en uygun tedavi ve dozaj radyoterapi hedeflememize yardımcı olabilir. Ayrıca sinirlerin kanserli dokuya bulaşmadığına dair daha fazla güven vererek cerrahide erektil sinirleri korumamıza yardımcı oluyor. Son olarak, üretranın uzunluğunu ölçerek ameliyattan sonraki idrar kaçırma olasılığını öngörmede bile yardımcı olur.
 
Aktif gözetim üzerine hastaları izleme.
Düşük riskli kanser hastalarının artan sayıda kanseri basitçe izlenmektedir. Bu, geleneksel olarak düzenli biyopsileri ve PSA okumalarını içerir. MR, bu kanserlerin izlenmesinde ilave bir boyut kattı ve biyopsiden açıkça çok daha az invaziv oldu. Üstelik, ilk biyopsiyle kaçırılmış olabilecek kanserleri dışarı atarak yardımcı olur. MR'nin giderek artan bir role sahip olması ve biyopsi lerin bu hastaların ilk tanıdan sonra aktif gözetiminde izlenmesinde azaltıcı bir role sahip olması muhtemeldir. Multiparametrik Prostat Emar, Açık Emar'da da çekilmektedir.
 
Açık Emar
Açık Emar Fiyatları
Alt Batın ve Üst Batın Emar (Tüm Batın MR)
Beyin Emar (Kranial MR)
Emar Anjiyo
Kardiyak Emar
Kemik ve Omurga Emar
Meme Emar (Göğüs Emar)
Tüm Vücut Emar Check-Up
Sıkça Sorulan Sorular
 
 
HİZMET MERKEZLERİ
 
 

Bu hizmetin verildiği merkezler aşağıdaki gibidir. Detayları görmek için lütfen merkezlere tıklayın.
 
İSTANBUL / ATAŞEHİR
İSTANBUL / BAKIRKÖY
İSTANBUL / GÖZTEPE
İSTANBUL / KIZILTOPRAK
İSTANBUL / KOŞUYOLU
İSTANBUL / NİŞANTAŞI
İSTANBUL / NİŞANTAŞI
İSTANBUL / ŞİŞLİ
 
İLGİLİ MAKALELER
 
 
Hipofiz Emar Nedir? Nasıl Çekilir?
Açık Emar Özellikleri
Açık Emar Nedir?
İlaçlı Emar Nedemek? Emar da İlaç neden kullanılır?
Emar Çektiren Hasta Nelere Dikkat Etmeli?
 
 
SPESİFİK KLİNİKLER
 
 
Acil Görüntüleme Kliniği
Girişimsel Radyoloji Kliniği
Kadın Sağlığı Görüntüleme Kliniği
Kanser Görüntüleme Kliniği
Pediadrik Görüntüleme Kliniği
 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyavıcız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.