İlaçlı Emar
  08.01.2019  |  Yazar: Özkan Korkmaz
Emar çekimlerinin bazılarında ise kontrast madde kullanıyoruz, bu kontrast madde gördüğümüz lezyonu daha iyi tanımlamamızı sağlıyor, bu nedenle kontrast maddeyi bazı çekimlerde mutlaka kullanıyoruz.

Emar çekimlerinin bazılarında ise kontrast madde kullanıyoruz, bu kontrast madde gördüğümüz lezyonu daha iyi tanımlamamızı sağlıyor, bu nedenle kontrast maddeyi bazı emar çekimlerde mutlaka kullanıyoruz.

Kontrast madde kullanımı, hem tanı açısından hem de tedaviye iyi yönlendirilmesi açısından bize oldukça değerli bilgiler veriyor.

Kontrast Madde verilirken önce hastanın damar yolu açılıyor ve açılan bu damar yolundan çekilecek emar a yönelik opak maddeler kullanıyoruz ve çekimi bu şekilde yapıyoruz.

Bazı çekimlerde mutlak kontrast madde kullanımı olmakla birlikte çoğu kontrast maddenin kullanımlarına biz hasta başında kar veriyoruz. Lezyon gördüğümüz zaman lezyonu değerlendirmek için kontrast maddeyi mutlaka kullanıyoruz.

Açık Emar Kategorisindeki Makaleler
Blog Anasayfasına Dön
KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
 
 
Emar nedir?
Emar çekilirken aç olmak gerekir mi?
SGK anlaşmalı Tüm batın ultrasonu çeken yerler
Tüm Batın ultrason sonuçları
Batın ultrasonu öncesi su içilir mi?
Tüm Batın USG fiyatları
Prostat kanseri bitkisel tedavi
Prostat kanseri ölüm riski
Hipofiz adenomu ameliyatı
Hipofiz adenomu nedir? belirtileri nelerdir? tedavisi nasıl yapılır?
 
 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyacınız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.