HİLTERAPİ
Hilterapi
Bel, boyun ve sırt ağrıları tüm dünyada özelikle son yıllarda hareketin azalması ve kilo alımı yüzünden çok fazla görülmeye başlamış ve bu rahatsızlıktan ve tedavideki eksikliklerden dolayı hastanın yaşam kalitesini düşürmüştür. Bu ağrıların en büyük iki nedeni fıtıklar ve fibromiyaljidir. Fıtıklarların tek tedavisi ameliyat haline gelmiştir. Halbuki dünya standartlarında fıtıkların çok az bir kısmına operasyon endikasyonu konulmaktadır. Bu endikasyon şartı da tek başına ağrı değildir. Sinirlerin hasar görmesi, güç kaybı, idrar yapma zorluğu… gibi bulgular kararı etkiler.İstemsiz kas kasılmasına bağlı olarak oluşan ağrıya fibromiyalji denir. Bu kronik hastalığında tedavisi çok zahmetli ve zordur.
 
Son yıllarda bel, boyun fıtklarında, fibromyaljilerde ve tedavisi güç olan kronik ağrılarda lazer tedavisi yüz güldürücü hızlı ve etkili sonuçlar vermektedir. Peki bu lazer tedavisi nedir? Tüm ağrılarda dokunun tahrip olması ve buna bağlı doku ödemi , sinir basıları ve o bölgedeki sıvı birikimleri yani enflamasyon ağrının şiddetini ve ağrı süresini belirler.
 
Uygulanan lazer terapisi ,uygulanan bölgedeki dokuların derin bölgelerine ulaşarak o bölgedeki dolaşımı hızlandırır, doku tamirini ve ödemi yok ederek vücudun kendi hücrelerini aktive eder. Yıpranmış veya travmaya uğramış dokunun,tüm derinliklerinde enflamasyonu yani doku ödemini ve sıvısını yok eder. Böylece şişmiş bel ve boyun fıtıklarının eski haline gelmesini sağlar. Fibromyaljide kasların spazmını yani kasılmasını çözer. Travmalı dokuları tamir eder. Lazer uygulaması ağrısız ve yan etkisiz bir işlemdir.İlk seanstan itibaren sonu alınmaya başlanır. Seans sayısını hastanın durumu belirler. Uzun tedavilere ve operasyonlara göre daha ucuz ve zahmetsiz bir tedavidir.
SPESİFİK KLİNİKLER
 
 
Acil Görüntüleme Kliniği
Girişimsel Radyoloji Kliniği
Kadın Sağlığı Görüntüleme Kliniği
Kanser Görüntüleme Kliniği
Pediadrik Görüntüleme Kliniği
 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyavıcız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.