SEREBRAL PERFÜZYON SİNTİGRAFİSİ
Serebral Perfüzyon Sintigrafisi
Serebral Perfüzyon Sintigrafisi Nedir?
Serebral perfüzyon çalışması, beyin hücreleri tarafından alınan kan miktarını göstererek beyin fonksiyonuna bakan bir nükleer tıp taramasıdır. Bilgisayarlı tomografi (BT) ve manyetik rezonans (MR) gibi diğer testler , kafatasının, beynin ve kan damarlarının neye benzediğini gösterir, ancak nükleer tıp serebral perfüzyon çalışması, beynin bazı bölümlerinin normalden daha fazla çalışıp çalışmadığını gösterebilir. Bir epileptik nöbet sırasında ya da demans ya da ikincil epileptik nöbetlerde olduğu gibi normalden azdır.
 
Bir radyofarmasötiğin enjeksiyonu, kolunuzdaki bir damardan enjeksiyonla verilir. Bu test için kullanılan radyofarmasötikler genellikle Ceretec ( 99m TC-ekametazin) veya Neurolittir ( 99m TC-bicazat). Demans, epilepsi ve inme gibi durumlar, izleyicinin beyin içindeki dağılımına göre teşhis edilebilir.
 
Sintigrafi
Akciğer Sintigrafisi
İyot Tedavisi
Kemik Sintigrafisi
MIBG
MIBI Tüm Vücut Taraması
Serebral Perfüzyon Sintigrafisi
Tiroid Sintigrafisi
 
 
SPESİFİK KLİNİKLER
 
 
Acil Görüntüleme Kliniği
Girişimsel Radyoloji Kliniği
Kadın Sağlığı Görüntüleme Kliniği
Kanser Görüntüleme Kliniği
Pediadrik Görüntüleme Kliniği
 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyacınız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.