SKOLYOZGRAFİ
Skolyozgrafi
ORTO RÖNTGEN & SKOLYOZ GRAFİSİ
Özellikle gençlerde ve gelişme çağlarında sık görülen omurga eğriliği (skolyoz) ve bacakların uzunluk ölçümünde yararlanılan bir tetkiktir. Her iki tetkik de röntgen cihazında yapılır. Çalışma prensibi, normal röntgene benzese de uzun bir alan incelendiği için farklı donanımlı bir cihaz gerektirmektedir. Bu donanım, tüm cihazlarda bulunmaz. Bu inceleme de diğer teknoloji alanlarında olduğu gibi zaman içinde gelişmeler göstermiştir.
 
Merkezimizde daha az radyasyonlu çok amaçlı dijital yöntemle inceleme yapılarak görüntüler üzerinde ölçümler alınır. Ayrıca diğer Hekimlerin de istediği ölçümü yapabilmesi için ölçümsüz görüntüler de hastaya verilir. Dijital tetkik olduğu için saklama, ölçüm yapma, birden fazla filme basma, CD’ye kayıt etme, görüntü gönderme gibi diğer tüm dijital görüntüleme özelliklerine de sahiptir. Tetkik öncesi herhangi bir hazırlığa gerek yoktur.
HİZMET MERKEZLERİ
 
 

Bu hizmetin verildiği merkezler aşağıdaki gibidir. Detayları görmek için lütfen merkezlere tıklayın.
 
İSTANBUL / BAKIRKÖY
İSTANBUL / GÖZTEPE
İSTANBUL / KIZILTOPRAK
İSTANBUL / ŞİŞLİ
 
SPESİFİK KLİNİKLER
 
 
Acil Görüntüleme Kliniği
Girişimsel Radyoloji Kliniği
Kadın Sağlığı Görüntüleme Kliniği
Kanser Görüntüleme Kliniği
Pediadrik Görüntüleme Kliniği
 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyacınız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.