AÇIK EMAR
Açık Emar
EMAR Nedir?
MRG, Manyetik Rezonans Görüntüleme adının kısaltılmışıdır. Emar taraması, insan vücudunun içini görmek için başvurulan en iyi yoldur. Radyasyon içeren diğer X-ray görüntüleme cihazlarının aksine, Emar hassas görüntüler oluşturmak için güçlü, zararsız manyetik alan ve radyo dalgalarını kullanır.
 
Görüntü oluşturmak amacı ile kullanılan manyetik alan radyo frekansı hastalar için tamamen güvenlidir.
 
Açık EMAR Nedir?
Açık EMAR klostrofobik hastalara daha fazla konfor sağlamak için ve bazı obez veya daha büyük hasta taranmasını sağlamak için geliştirilmiştir. Bu makinelerle mıknatıslardaki teknoloji, kapalı bir MRI'da görülen teknolojiye çok yakın bir şekilde uyuşmuştur.
 
Biyorad 1 ve 1,5 Tesla yüksek performanslı premium açık emar ( MR ), olağanüstü görüntü kalitesi için alan gücünü ve gelişmiş kalıcı manyetik teknolojiyi bir araya getiren açık bir tasarıma sahiptir. Bir klinik isteğnde, bir görüntünün kalitesi tedavi protokolünüz için son derece önemlidir. Yüksek performanslı açık emar ( MR ) açık emar çekimi, gerçekten olağanüstü kalitede görüntüleme sağlar.
 
Açık Emar ( MR ), hasta için radyasyon veya başka sağlık tehlikesi olmayan güvenli ve kolay bir yöntemdir. Bu doğal güvenlik, Açık Emar çekimi tekniklerinin sürekli olarak iyileşen sonuçları ile birleştiğinde açık emar son derece başarılı ve popüler bir modalite haline gelmiştir.
 
Açık Emar ( Mr ) cihazımızın popüler özellikleri arasında, üç yönde güç sağlayan ve hastaları hastane yataklarından ve tekerlekli sandalyelerden transfer etmede yardımcı olan konforlu yastıklı hasta masası bulunmaktadır.
 
Koillerimiz, geniş hastaları destekleyen ekstra geniş ve ultra incedir. Diğer bir popüler özellik ise tarama sırasında son derece sessiz olan Soft Sound gradyanlarıdır. Maksimum rahatlık sağlamak için, iki yönlü bir intercom sistemi, teknisyen ve hasta arasında iletişim sağlar.
 
EMAR Nasıl Yapılır?
Emar incelemeleri genellikle ayakta tedavi bazında yapılır ve genellikle çekim süreleri 10 dakika ile 45 dakika aralığında yapılacak çekime göre belirlenir.
 
Merkezimize geldikten sonra, kayıt işlemleriniz yapılır ve çekim öncesinde hakkınızda bilgi sahibi olmak amacı ile sizden bir form doldurmanız istenecektir.
 
Emar cihazı güçlü manyetik alan oluşturduğundan dolayı cep telefonlarınız, kredi kartlarınız, saatleriniz vb. malzemelerinizin zarar görmemesi için, çekim öncesinde bütün metal eşyalarınızı üzerinizden çıkarmanız ve size özel soyunma kabininize eşyalarınızı bırakmanız istenecektir.
 
Hastalar, hareketli masaya çekim için uygun pozisyonda yatacaklardır, görüntü alabilmek için üzerinde küçük parçalar ihtiva eden bir koil vücudunuzda çekim yapılacak bölgeye yerleştirilir. Hasta hareketli masa sayesinde çekim alanına taşınır, bu esnada çekimi yapan teknisyenlerimiz teknolojik bir pencereden sizi görüyor olacaklardır ve odada bulunan teknolojik ses sistemi ile sizinle iletişim kurabilirler. Buna ek olarak, hastalarımız için teknolojik özel kulaklıklarımız vardır ve işlem boyunca müzik dinleyebilirler.
 
Çekim tamamlandıktan sonra, teknisyenlerimiz, alınan görüntüleri denetler ve herhangi bir ek görüntü gerekiyorsa bunu belirler ve ek görüntü için çekim yapabilirler.
 
Teknoloji
Kullanılan Emar Cihazları en yeni ve en gelişmiş yazılıma sahip cihazlardır. Aşağıda görsellerini yayınladığımız cihazlar 260 Kiloya kadar olan yüksek kilolu hastalar, en üst düzeyde klostrofobisi olan hastalar, nefes darlığı olan, düz yatamayan ya da yatması için başını yükseltmesi gereken kişilerde, kooperasyon güçlüğü çekilen çocuk (pediatrik) olgular için uygun teknolojilerdir.
 
Tüm teknolojik cihaz parkuru, kaliteden ödün vermeden Açık Emar konforunda doğru ve ayrıntılı görüntüler sağlamaktadır.
 
Açık Emarda Yapılabilen Bazı Özel Çekimler

 
 
Açık Emar
Açık Emar Fiyatları
Alt Batın ve Üst Batın Emar (Tüm Batın MR)
Beyin Emar (Kranial MR)
Emar Anjiyo
Kardiyak Emar
Kemik ve Omurga Emar
Meme Emar (Göğüs Emar)
Tüm Vücut Emar Check-Up
Sıkça Sorulan Sorular
 
 
HİZMET MERKEZLERİ
 
 

Bu hizmetin verildiği merkezler aşağıdaki gibidir. Detayları görmek için lütfen merkezlere tıklayın.
 
İSTANBUL / ATAŞEHİR
İSTANBUL / BAKIRKÖY
İSTANBUL / GÖZTEPE
İSTANBUL / KIZILTOPRAK
İSTANBUL / KOŞUYOLU
İSTANBUL / NİŞANTAŞI
İSTANBUL / NİŞANTAŞI
İSTANBUL / ŞİŞLİ
 
İLGİLİ MAKALELER
 
 
Hipofiz Emar Nedir? Nasıl Çekilir?
Açık Emar Özellikleri
Açık Emar Nedir?
İlaçlı Emar Nedemek? Emar da İlaç neden kullanılır?
Emar Çektiren Hasta Nelere Dikkat Etmeli?
 
 
SPESİFİK KLİNİKLER
 
 
Acil Görüntüleme Kliniği
Girişimsel Radyoloji Kliniği
Kadın Sağlığı Görüntüleme Kliniği
Kanser Görüntüleme Kliniği
Pediadrik Görüntüleme Kliniği
 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyavıcız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.