TOMOGRAFİ
Tomografi
Son Teknoloji Tomografi (CT) Teknolojisi
Bilgisayarlı tomografi de (BT), bir X-ışını tüpü hastanın etrafını çevreler ve aynı zamanda ince bir X ışını yayar.
 
Son işlem sonrası işleme araçlarıyla, radyasyon dozu tekrar geleneksel CT makinelerinin% 60'ına kadar azaltılmıştır.
 
Bir CT için sınav süresi sadece birkaç saniyedir ve bir “tüp” yerine sadece bir halka kullanıldığı için, klostrofobi hastaları için gerçek bir sorun yoktur.
 
Sonuç, incelenen vücut bölgesinin bir dizi örtüşmeyen çapraz kesit görüntüsüdür. Geleneksel X-ışınlarına göre özel avantaj, yumuşak dokuların, yani iç organların geliştirilmiş temsilidir. Üç boyutlu bir görüntü herhangi bir düzlemde üretilebilir. Yoğunluk ölçümleri ayrıca yağlı doku, sıvı veya katı doku yapılarını ayırmak için de kullanılabilir.
 
Bilgisayarlı Tomografi İçin Önemli Uygulama Alanları
Bilgisayarlı tomografi günümüzde çok geniş bir uygulama alanına sahiptir. Akciğer muayenesi, birçok abdominal problem ve başın hızlı muayenesi (kanama veya yaralanmanın araştırılması gibi) için başka hiçbir yöntem kritik bilgiyi çok hızlı ve kesin bir şekilde sağlayabilir. Özellikle kazalar ve inme için bilgisayarlı tomografi vazgeçilmezdir. Sanal görüntü analizi yöntemleri, vücudun iç süreçlerini meslektaşları ve hastaya yönlendirmeye görünür kılar.
 
Hareket eden kalpler gibi hareket eden organlar bile artık görüntülerden atılabilir.
 
Kardiyo CT alanında çevredeki kardiyologlar ve kliniklerle yakın işbirliği içinde uzun yıllara dayanan bir uzmanlığa sahibiz. Kardiyo BT, bazı problemler için kalp kateter muayenelerine bir alternatif olabilir
 
Bilgisayarlı Tomografi'nin Avantajları
Bilgisayarlı tomografi nazik ve her şeyden önce, çok yüksek ayrıntı hassasiyetli hızlı inceleme yöntemidir.
 
Teknolojimiz
Şu anda en modern ve en düşük radyasyonlu SIEMENS-CT'nin bulunduğu bölgeye, en son dedektör ve yazılım teknolojisine sahip SIEMENS Edge'e sahiptir. 128-Silece teknolojiyi kullanarak, hastalarımıza SIEMENS Edge ile yüksek kaliteli, üst sınıf bir CT sunabiliriz. Bu CT'deki azaltılmış radyasyon dozu, geleneksel Tomografi makinelerine göre% 60 kadar düşüktür.
 
Tomografi Nedir?
Bilgisayarlı Tomografi ( BT ) gelişmiş görüntü işleme yazılımı kullanarak vücudumuzdaki iç organları parçalı görüntüler halinde, birden fazla fotoğraf çekip, iç organlarımızın yapılarında ve dokularında kesitsel görüntüler oluşturmak için çekilen fotoğrafları birleştirir. Vücudumuzun her bir bölümünü ince dilimler oluşturarak gösterir. Üç boyutlu görüntüler elde etmek için de, çok kesitli Tomografi kullanılır.
 
Tomografi Nasıl Kullanılır?
BT tanısal görüntülemede geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. BT tarafından üretilen yüksek çözünürlüklü görüntüler, X-ray görüntüleri, yeterince ayrıntılı olmamakla birlikte bu görüntüler bize değerli bir görüntüleme seçeneği sunmaktadır. BT görüntüsü kafa, akciğer, kalp, kan damarları, karın ve bacaklarda verimli olarak kullanılır.
 
BT genellikle travmatik yaralanma ve kemik bozuklukları teşhisleri, tümörler ve girişimsel işlemlere rehberlik etmek için kullanılır.
 
Tomografide sıklıkla yapılan yapılan bazı işlemler;
 
• Göğüs ya da toraks BT akciğer kanseri, pulmoner emboli ve anevrizma içeren kalp veya akciğerdeki olası sorunları araştırmak için.
• Abdominal BT, diğer organlar arasında kistler, apseler, enfeksiyon, tümörler, kanama ve iltihap, tespiti için.
• Üriner sistem BT veya BT ürogram, böbrekler, üreterler ve mesaneyi etkileyen koşullara bakmak için.
 
BT'nin diğer sık gerçekleştirilen türleri, karaciğer, pankreas, safra kesesi, dalak, böbrek üstü bezleri ve pelvis, işlemler arasındadır.
 
BT Sırasında Ne Olur?
Bir Tomografi taraması büyük olasılıkla bir radyoloji teknisyeni tarafından yapılacaktır ve sonuçlar size ve doktorunuza, bulguları rapor verecek bir radyolog tarafından okunacaktır.
 
Siz işlem sırasında Tomografi tarayıcısına monte edilmiş bir muayene masasına çekim için uygun pozisyonda yatırılmış olacaksınız. Tarayıcı görüntü alabilmek için etrafınızda dönecektir. Tarama sadece birkaç dakika sürer. Çekim süresince hareketsiz kalmanız gerekli olacak, ancak işlem ağrısızdır. Çekimin türüne göre kontrast madde kullanılması gerekebilir.
 
Tomografi
Dental Tomografi
Kalsiyum Skorlama
Kroner BT Anjiyo
Sanal Kolonoskopi
Sıkça Sorulan Sorular
 
 
HİZMET MERKEZLERİ
 
 

Bu hizmetin verildiği merkezler aşağıdaki gibidir. Detayları görmek için lütfen merkezlere tıklayın.
 
İSTANBUL / BAKIRKÖY
İSTANBUL / GÖZTEPE
İSTANBUL / KIZILTOPRAK
İSTANBUL / KOŞUYOLU
İSTANBUL / NİŞANTAŞI
İSTANBUL / ŞİŞLİ
 
İLGİLİ MAKALELER
 
 
Tomografi Kanser Yapar mı?
Tomografi Olmazsa Olur mu?
Düşük Doz 128 Multisilice Tomografi
Tomografi Fiyatları
Tomografi Hakkında Merak Edilenler
 
 
SPESİFİK KLİNİKLER
 
 
Acil Görüntüleme Kliniği
Girişimsel Radyoloji Kliniği
Kadın Sağlığı Görüntüleme Kliniği
Kanser Görüntüleme Kliniği
Pediadrik Görüntüleme Kliniği
 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyacınız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.