Denizli PET/CT SGK Anlaşmalı Çekim Yapan Hastaneler
  12.03.2023  |  Yazar: Özkan KORKMAZ
Denizli’de SGK anlaşmalı PET CT çeken hastaneler, alanlarındaki başarıları ve deneyimleri ile kanser hastalığının daha erken dönemde tespitini sağlamaktadır.

Denizli de SGK Anlaşmalı Galyum PSMA PET CT Çeken Hastaneler

Prostat kanserinin yaygın olarak görüldüğü ülkemize, modern tıp dünyasının gelişmesi sayesinde özellikle erken dönemde Galyum PSMA PET/CT çektiren hastalarda iyileşme oranı daha yüksek seviyede görülmektedir. 

Prostat kanserinin hem görüntülenmesinde hem de tedavisinde kullanılan PSMA(prostat spesfik membran antijeni), prostat kanserinde kullanılan akıllı bir moleküldür. Galyum 68 radyoaktif element ile işaretlenerek hastaya damar yoluyla enjekte edilmesi suresi ile yapılır. Bu işlemin ardından PET CT cihazı ile görüntüleme yapılır. Galyum PSMA PET CT, devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde çekilen bir işlemdir. Ancak 3. Basamak hastaanelerde çekilen bir işlemdir, özellikle pandemi döneminde yoğun olmasından dolayı hastalar daha çok SGK anlaşmalı Galyum PSMA PET CT çeken hastaneleri tercih etmektedir. 

 

Türkiye’de birçok ilde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel hastanelerin bulunması, tedavi masraflarının düşmesini sağlamaktadır. Denizli’de SGK anlaşmalı Galyum PSMA PET CT çeken hastaneler oldukça rağbet gören kurumlar arasında yer almaktadır. Elbette bunun en büyük nedeni, buradaki hastanelerin ve doktorların alanlarında gösterdikleri başarı seviyesinin son derece yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. 

 

Denizli’de En İyi Galyum PSMA PET CT Çeken Özel Hastane

Prostat kanseri, diğer kanser tiplerine göre daha yaygın görülmesine rağmen ciddiye alınmayan bir kanser türüdür. Oysa bu kanser türü de metastaz yaptığında diğer türler gibi ölümlere neden olabilecek bir hastalıktır. Uzmanlar, özellikle de ailesinde prostat kanseri öyküsü bulunan bireylerin düzenli olarak kanser taramasından geçmelerini önermektedir. Günümüzde tıp teknolojisinin bir hayli ilerlemiş olması sayesinde PET CT cihazları ile kanserin hangi evrede olduğu kolaylıkla saptanarak uygun tedavi yöntemi kolaylıkla belirlenebilmektedir. Denizli’de SGK anlaşmalı en iyi galyum PSMA PET CT çeken özel hastane sayısının artışta olması, bu bölgedeki insanların daha çok Denizli’de tedavi olma isteklerini arttırmaktadır. Ege ve Akdeniz bölgesinde de azımsanmayacak oranda prostat kanserinin bulunması, bölgede PSMA PET CT çekimini daha zaruri hale getirmektedir. Biyorad olarak Denizli’de SGK anlaşmalı hastanelerle yaptığımız ortak çalışmalar sayesinde, hastaların tedavi süreçlerinin daha rahat bir şekilde devam etmesini sağlıyoruz.

 

Neden Galyum PSMA PET CT?

Erkeklerde sık görülen kanser türlerinden biri olan ve dünyada hatırı sayılır bir ölüm oranına sahip olan prostat kanseri, ciddiye alınması ve erken dönemde tedavi altına alınması gereken bir kanser türüdür. Daha önceki dönemlerde kanseri teşhis etmek için hastadan biyopsi alınıyordu ve bu da sürecin daha da uzamasına neden oluyordu. Ancak günümüzde onkoloji bölümlerinin aktif bir şekilde çalışması ve kanserbilim alanında yapılan yeniliklerin olması ile birlikte PET CT görüntüleme cihazlarının da çok daha sağlıklı sonuç vermesi sayesinde prostat kanseri tedavisinde yakalanan başarı oranının çok daha yüksek olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Denizli’de SGK anlaşmalı galyum PSMA PET CT çeken hastanelerin bulunması, bu bölgedeki erkeklerin daha kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını etkilemektedir. 

 

PSMA PET CT Randevu Nasıl Alınır?

Özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde bulunan onkoloji bölümleri, prostat kanseri ile de ilgilenmektedir. . Biyorad olarak Türkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi Denizli’de SGK anlaşmalı Galyum PSMA PET CT çeken hastanelerle de anlaşmamız bulunmaktadır. Çağrı merkezi iletişim numaramızdan ulaşarak hastaneler hakkında ayrıntılı bilgi alabilir ve sağlığınıza yeniden kavuşmak için randevu talebinde bulunabilirsiniz. 

Nükleer Tıp Kategorisindeki Makaleler
Blog Anasayfasına Dön
KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
 
 
Antalya da Galyum Psma Pet CT çeken SGK Anlasmalı Hastaneler
Pet çekimi, Pet Ct çektirenler yorumları, Pet çekimi ne kadar sürer? Sorularının yanıtları
Samsun da Galyum PSMA Pet CT Hangi Hastanelerde çekiliyor.
Kanser hastalarının Kemik Ağrıları Nasıl Tedavi edilir? Lutesyum-177 EDTMP Tedavisi Nasıl Yapılır, Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?
FDG PET CT Nedir, Hangi Durumlarda Çekilir?
Lutesyum PSMA Tedavisi Nedir, Nasıl Uygulanır, Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?
Galyum PSMA PET CT Nedir, Avantajları ve Yan Etkileri
Denizli PET/CT SGK Anlaşmalı Çekim Yapan Hastaneler
Lutesyum-177 PSMA ile Prostat Kanseri Tedavisi
İstanbul SGK Anlaşmalı Galyum PSMA PET CT Fiyatları
 
 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyacınız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.