BİYORAD BLOG
 

Açık Emar Fiyatları 2018 & 2019

İstanbul’da açık emar fiyatları 2018 ve 2019 da, cihaz seçeneklerinin artmasından sonra uygun seviyeye düşmesi sayesinde bütçelerin sarsılmadan çekim yapılması da bu alanda değerlendirilebilecek olumlu durumların başında gelmektedir.

 

 

Rahim Filmi ( HSG ) den sonra adet gecikmesi neden olur?

Bu çekim işleminden sonra kadınların hamile kalma olasılığı ilk 6 ayda daha fazla olarak görülmektedir. HSG çekiminden sonra kadınlarda bazı sorunlar gözlemlenebilmektedir. Özellikle enfeksiyon oluşumu ve adet gecikmesi durumu sık görülen durumların başında gelmektedir.

 

 

Tomografi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tıp dünyasının ileri düzeyde bir seviyeye gelmesiyle birlikte kullanılan bazı teknik cihazlar, hastalıklara tanı koyma ve teşhis etmede daha başarılı sonuçlar vermektedir. Bilgisayarlı tomografi (BT) de bu gelişmelerden biri olup hastanelerde sık duyulan ve kullanılan bir görüntüleme yöntemidir.

 

 

Onkoloji Hastalarında Kemik Sintigrafisi

Onkoloji tıp dalında sık adından söz ettiren kemik sintigrafisi de geliştirilen sistemlerle elde edilen bir yöntem olup, hastalıkları erken dönemde teşhis etmeye yardımcı olan ve kanserli hücrelerin vücuda yayılmasının engellenmesi amacıyla uygulanan bir yöntemdir.

 

 

Biyopsiye neden ihtiyaç duyulur?

Biyopsi işlemi, sadece hücreden doku alınarak yapılan bir işlem değildir. Hastalığın durumuna ve hastalık çeşidine bağlı olarak hastadan bir parça deri, doku, organ veya şüphelenilen tümör cerrahi olarak çıkarılarak da yapılabilen bir işlemdir.

 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyacınız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.