BİYORAD BLOG
 

Prostat kanseri ameliyatı ve tedavi yöntemleri nelerdir?

Geliştirilmiş modern tıp cihazları arasında yer alan mutliparametrik prostat MR ile hastalığın hangi evrede olduğu tespit edilebilmekte, diğer hücrelere yayılma durumu analiz edilebilmekte ve uygun tedavi yönteminin planlanması yapılabilmektedir.

 

 

Tüp Bebek maliyeti ne kadar? Tüp Bebek hangi durumlarda uygulanır?

Tüp bebek maliyeti, bundan birkaç sene önce daha yüksekti elbette fakat modern tıp dünyasının her geçen gün daha da gelişmesi ve sağlık alanında kullanılan cihazların artması sayesinde hem tedavi olmak hem de tedavi maliyetlerini daha ekonomik rakamlarda bulmak mümkün hale geldi.

 

 

Kalp hastalığı tedavisi

Kalp hastalığı tedavisi veya diğer adıyla koroner arter tedavisi, hastaya ve hastalığın boyutuna göre değişebilmektedir. İlaçlı tedavi yöntemleri, yaşam tarzının değiştirilmesi ve cerrahi müdahalelerle yapılan tedavilerle hastalığın tedavisi yapılabilmektedir.

 

 

Kanser belirtileri, nedenleri ve çeşitleri

Kanser ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattığımız bu makalemizde, toplumun bilinçlenmesini amaçladık. Kanser hakkında şüphesi olan kişilerin zaman kaybetmeden muayene olmaları gerektiğini unutmamaları gerekir. Unutmayın; bütün hastalıkların tedavisi vardır ancak önemli olan hangi aşamada muayene olduğunuzdur. Sağlığınızı ihmal etmeyin.

 

 

Biyopsiye neden ihtiyaç duyulur?

Biyopsi işlemi, sadece hücreden doku alınarak yapılan bir işlem değildir. Hastalığın durumuna ve hastalık çeşidine bağlı olarak hastadan bir parça deri, doku, organ veya şüphelenilen tümör cerrahi olarak çıkarılarak da yapılabilen bir işlemdir.

 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyacınız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.