BİYORAD BLOG
 

Kaç çeşit Açık MR Cihazı vardır

Açık MR cihazları, farklı amaçlar ve farklı hastalıkların tanılanması için kullanılan cihazlardır. Durum böyle olunca, cihazlarda çeşitlilik kendini gösterir.

 

 

Tüp bebek transfer sonrası

Tüp bebek tedavisinde annelerin en çok merak ettikleri konulardan biri, tüp bebek transfer sonrası ne yapılması gerekir, transfer işlemi ağrılı mı gibi sorulardır. Bu yazımızda tüm bunlardan daha fazlasına cevap vereceğiz.

 

 

SGK anlaşmalı Tüm batın ultrasonu çeken yerler

Batın ultrasonografi veya diğer adıyla USG, insan kulağı ile duyulmayacak kadar yüksek ses dalgaları ile iç organların görüntülenmesine verilen isimdir.

 

 

Lutesyum Tedavisinin yan etkisi var mı?

Lutesyum tedavisinde hastaya verilen moleküller akıllı moleküller oldukları için moleküller sadece kanserli hücrenin olduğu yere direkt olarak gider ve kanserin bulaşmadığı hücrelere yapışmazlar. Yani tedavinin hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır ve çevre dokulara zarar vermemektedir.

 

 

Biyopsiye neden ihtiyaç duyulur?

Biyopsi işlemi, sadece hücreden doku alınarak yapılan bir işlem değildir. Hastalığın durumuna ve hastalık çeşidine bağlı olarak hastadan bir parça deri, doku, organ veya şüphelenilen tümör cerrahi olarak çıkarılarak da yapılabilen bir işlemdir.

 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyacınız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.