BİYORAD BLOG
 

3 Tesla Açık Emar var mı?

İleri tanı ve görüntüleme yöntemlerinde sağlık teknolojilerini yakından takip edenler, gelişmelerin ve yeniliklerin ne kadar hızlı ilerlediğine yakınen tanık oluyorlar. Emar teknolojisin de de gelinen nokta 3 tesla emar cihazlarının merkezler de kullanılmaya başlanması ile bir çok çekimde hem kolaylık sağladı hem de bu cihazların iç çaplarının geniş olması boy uzunluğunun kısa olması ve sessiz olma özellikleri hasta konforunu arttırdı. 3 Tesla MR cihazı bu özellikleri ile halk arasında yarı açık mr cihazı olarak da adlandırılıyor.

 

 

Neden Rahim Filmi Çekilmesi Gerekiyor?

Doktorum rahim filmi ni neden istedi? Rahim filmi çektirmek çocuk sahibi olmak için yeterli mi? Rahim filmi, alttan muayene kadar zor ve sancılımı? Genel olarak çocuk sahibi olmak isteyip de olmayan bayanlardan istenen rahim filmi tetkiki ilk kez bu çekimi yaptıracak bayanlar tarafından çok merak edilen, aynu zamanda çekimi yaptırcak kişi üzerinde bir korku ve endişe yaratmaktadır. Bu yazmızda doktorunuzun sizden rahim filmi istediği konusunu üzerine yardımcı olmaya çalışacağız.

 

 

Koroner BT Anjiyografi

Tıp dünyasının büyük buluşlarından biri olarak kabul edilen BT koroner anjiyografi, yüksek risk taşıyan tüm hastalara kısa sürede uygulanmaktadır. İşlemin 3 sn. gibi kısa bir sürede yapılması hasta konforunu en düzeye çıkarmaktadır.

 

 

PET CT Kullanım Alanları

PET CT kullanım alanları, erken tanı, metastaz aşaması, tedavi sonrası gibi işlemlerde uygulanan en etkili görüntüleme yöntemidir.

 

 

Füzyon Biyopsi Fiyatları

Prostat füzyon biyopsisinin klasik prostat biyopsisine göre ayrıcalıkları hakkında bilgi veren uzmanlar, maddeler halinde bu işlemin ayrıcalıklarını ve füzyon biyopsi fiyatlarını bu yazımızda kaleme aldı.

 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyacınız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.