İstanbul SGK Anlaşmalı Galyum PSMA PET CT Fiyatları
  30.04.2022  |  Yazar: Özkan Korkmaz
Prostat kanserinin tanılanmasında ve tedavisinde önemli bir role sahip olan Galyum PSMA PET CT, 3. Basamak Özel ve Kamu hastanelerinde SGK anlaşması ile yapılan bir çekimdir. 3. Basamak olmayan hastane ve görüntüleme merkezleri bir Üniversite hastanesi ile Hizmet alım sözleşmesi ile SGK Kapsamında Galyum PSMA PET CT çekimi yapabilirler.

 

 

PSMA(prostat spesfik membran antijeni), prostat kanserinde bulunan en büyük gelişmelerden ya da buluşlardan biri olarak değerlendirilmektedir. Prostat kanserinin hem görüntülenmesinde hem de tedavi sürecinde kullanılan bu yöntem,

Galyum 68 radyoak tif element ile işaretlenerek hastaya damar yolundan enjekte edilerek yapılmaktadır. İstanbul SGK anlaşmalı galyum PSMA PET CT yapan hastaneler, SGK anlaşmalı oldukları için tedavi masraflarının bir bölümünü devlet tarafından karşılanmaktadır. Bu da prostat hastası birinin maddi anlamda yükünü hafifletmeye yardımcı oluyor. 

İstanbul’da SGK Anlaşmalı Galyum PSMA PET CT Çeken Hastaneler

Devlet hastanelerinde özellikle pandemi dönemi ile birlikte başlayan yoğunluklar, tüm bölümleri kapsamaktadır. Ancak kanser gibi önemli bir bölümü de etkisi altına alması, isabetsiz bir durumdur. Çünkü kanser hastalıkları, bekletilmeye gelmeyen, bekletildiğinde büyüyerek metastaz yapan hastalıklardır ve bu da kişinin yaşam kalitesinin giderek düşmesine ve akabinde ölümüne neden olmaktadır.

Bu yüzden erkeklerde sık görülen prostat kanseri için tedavi görmek isteyen hastalar, özel hastaneleri tercih ediyorlar. İstanbul’da SGK anlaşmalı galyum PSMA PET CT çeken hastanelerin olması, tedavi olmak isteyenlerin maddi yükümlülüklerini en aza indirerek yaşamlarına devam etmeleri için önemli bir fırsat olarak değerlendirilmektedir. 

İstanbul’da En İyi Onkoloji Doktoru

Kanser ile ilgilenen birim onkoloji birimidir. Onkoloji bölümleri, kanser tespitinin yapılmasından tedavi sürecini yürütmesine ve tedavi sonrasında hastaya psikolojik destek verilmesine kadar tüm alanlarda kendilerini gösterirler.

Dünyada erkekler arasında en sık görülen ve ölüme en çok neden olan kanser tiplerinden olan prostat kanseri için de onkoloji bölümüne gidilmesi gerekir. İstanbul’da en iyi onkoloji doktorlarının bulundukları özel hastaneler, bu nedenle yoğun bir trafik içerisinde hareket ederler. Ancak randevu almak bazen çok zor olabiliyor. Bu durumda hastalar, anlaşmalı kurumlarla iletişime geçerek en iyi onkoloji doktoru ve hastanesi hakkında bilgi alarak randevu oluşturuyorlar. 

İstanbul Galyum PSMA PET CT Randevu

Özel hastaneler de devlet hastaneleri kadar yoğun çalışırlar. Özellikle COVID-19 süresince devlet hastanelerinin yüklerinin bir bölümünün özel hastanelere devredilmesi, randevu alma konusunda zaman zaman zorlukların yaşanmasına neden olmaktadır.

İstanbul Galyum PSMA PET CT randevu almak da zaman zaman güç hale gelebilmektedir. Ancak bu alanda uzun zamandır hizmet veren Biyorad, İstanbul’daki SGK anlaşmalı galyum PSMA PET CT çeken hastanelerle koordineli olarak çalışmalarına devam etmektedir. Teşhis bekleyen ya da tedaviye başlaması gereken hastalara destek veren kurumumuzun iletişim bilgilerinden ulaşarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. 

İstanbul’da alanında kendini kanıtlamış en iyi onkoloji doktorları ile anlaşmamızın olması, tedavi sürecinizin daha başarılı şekilde geçmesini sağlayacaktır. 

Prostat Kanseri Tedavisi Nasıl Yapılır?

Galyum PSMA PET CT, hem kanser görüntüleme hem de tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Ancak bu yönteme başvurulmadan önce hastanın genel sağlık durumu, prostat kanseri düzeyi ve evresinin teşhis edilmesi gerekir. Uzman doktorlar, gerekli muayeneyi yaptıktan sonra hangi tedavi yönteminin daha başarılı olacağına karar verirler ve böylelikle süreci başlatırlar. 

Genellikle ilk evrede kendini göstermeyen prostat kanseri, ikinci ve sonraki evrelerde belirtilerini göstermeye başlar. Özellikle yakın akrabalarında prostat öyküsü bulunan kişilerin yıl içerisinde en az 2 defa prostat kanseri taraması yaptırmaları, uzmanlar tarafından önerilmektedir. SGK anlaşmalı galyum PSMA PET CT çeken hastaneler ile iletişime geçerek sağlığınızı koruma altına alın. Unutmayın, kanser, erken sürede teşhis edildiğinde yenilebilen bir hastalıktır.

 

Nükleer Tıp Kategorisindeki Makaleler
Blog Anasayfasına Dön
KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
 
 
İstanbul SGK Anlaşmalı Galyum PSMA PET CT Fiyatları
Ankara SGK Anlaşmalı Galyum PSMA PET CT Fiyatları
İmmünoterapi Nedir? İmmünoterapi yi SGK karşılıyor mu?
Kanser olduğunuzu öğrendiğinizde ne yapmalısınız?
Prostat Kanseri Hastalar Neden Galyum PSMA PET CT Çektirmeli?
Altın Standart Görüntüleme PET/CT
Prostat Kanseri hastalarda daha net sonuçlar için Galyum PSMA PET/CT
Prostat kanseri hastalarda Galyum PSMA PET/CT çekiminin önemi
Ga-68 PSMA PET/CT Prostat Kanseri için etkili bir tanı
PET/CT Çekimi
 
 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyacınız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.