RAHİM FİLMİ
Rahim Filmi
HSG & Rahim Filmi Nedir?
Tüplerin açık ya da tıkalı olup olmadığını görmemizi sağlayan X-Ray Cihazında yapılan bir görüntüleme yöntemidir.
 
Rahim Filmi çekiminde, uterusun genel yapısı kontrol edilerek, rahim içinden kaynaklanan kısırlığa neden olabilecek tüm detaylar bu film ile saptanmaktadır. Tüplerin yapışıklılık veya hava kabarcıklarından kaynaklanan bir tıkanıklığı var ise bu çekim sayesinde tüpler açılır.
 
Histerosalpingografi rahim filmi (HSG), rahim boşluğunun şeklini ve fallop tüplerinin şeklini ve açıklığını araştırmak için radyolojik bir prosedürdür. Rahim Filmi Servikal kanala radyoopak bir materyalin enjekte edilmesini ve genellikle görüntü yoğunlaşmasıyla floroskopi yapılmasını gerektirir. Biyorad'da HSG ağrısız rahim filmi olarak C Kollu Cihazda 1 buçuk dakikada yapılmaktadır.
 
Ağrısız Rahim Filmi, ( HSG ) Prosedürü X-ışınlarını içerir. Döngünün (Adet Zamanı) foliküler aşamasında yapılmalıdır. Gebelikte kontrendikedir. Uterin malformasyonları, Asherman sendromu, tubal oklüzyon ve pelvik inflamatuar hastalığı teşhis etmek ve infertil kadınların çalışmalarında yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Tüplerde hava kabarcığından ve yapışıklılıktan kaynaklanan bir tıkanlıklık var ise, Rahim Filmi ( HSG ), çekiminde bu tüpleri açabilmekteyiz.
 
HSG & Rahim Filminde Kullanılan Teknoloji
HSG & Rahim Filmi Biyorad ile En son teknoloji C Kollu Dijital Floroskopi Cihazında ağrısız olarak çekilmektedir. Çekim esnasında rahim ağızını açık ve sabit tutmak için silikon malzemeden yapılmış bir spekulum yerleştirilir ve saç telinizden daha ince silikon malzemeden yapılmış, ucunda balon şişen ince bir katater kullanılarak tüplere boyalı sıvı gönderilir, bu esnada Floroskopi cihazının C Kolu hasta etrafında ( Dışarıdan) 360 derece dönerek toplam da 97 kesit görüntü alır, görüntü almadaki en önemli amaç, boyalı sıvının tüplerden geçişini en iyi şekilde gösteren görüntüleri elde etmektir. İşlemin tamamı ağrısız olduğundan çekim için genelde anesteziye gerek yoktur, hastalarımız çekimden sonra günlük yaşantılarına kaldıkları yerden sorunsuz olarak devam edebilirler.
 
HSG & Rahim Filmi Ne Zaman Çekilir?
HSG & Rahim Filmi, adet bitimini takip eden ilk 5 gün içerisinde yapılmalıdır, bunun nedeni hastanın gebe olup olmadığından emin olmaktır. Çekim genelde 3 dakika içerisinde tamamlanır, sonuçlarınız ise çekimin hemen ardından verilmektedir.
 
Bilgilendirmeler
 Çekim öncesinde açlık gerekmemektedir.
 Çekim öncesi herhangi bir ilaç kullanmanıza gerek yoktur.
 Çekiminiz için bayan tercihiniz Anadolu ve Avrupa Yakası için mevcuttur.
 Rahim Filmi genel olarak anestezi gerektirmeyen bir çekimdir, anestezi ile ilgili merak ettiklerinizi bizi arayarak öğrenebilirsiniz.
 SSK ve Özel Sağlık Sigortası kullanılmamaktadır.
 Yanınızda refakatçiye gerek yoktur.
 Sonuçlarınız çekimden hemen sonra verilmektedir.
 Çekimden sonra günlük hayatınıza kaldığınız yerden rahatlıkla devam edebilirsiniz.

SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ
Hatice Büyük Söylemez

Hatice Hanım bize web sitemizi görerek ulaşmış bir hastamız, İlk telefon konuşmamız da 8 yıl önce yaşamış olduğu üzücü HSG tecrübesini bize anlatarak merkezimizi tanımadığını ve bu çekimden çok çekindiğini belirtmişti, Hatice hanım ın HSG çekimi sonrası bizimle paylaştığı düşünceleri ve yorumunu sitemizde yayınlamamız için vermiş olduğu izin için kendisine teşekkür ediyoruz.
 
8 yıl önce HSG çektirdiğimde çok sıkıntı yaşamıştım, sizde çektirdiğim HSG çok rahat geçti ağrı yok, acı yok kanama yok çok memnun kaldım, bu durum bende size karşı bir güven oluşturdu, HSG filmi mi doktoruma götürdüğümde Laparoskopi olmam gerektiğini söyleyince tekrar araştırmaya başladım, siteniz de de sizin Laparoskopi yi de yaptığınızı gördüm, HSG çekiminden öyle memnun kaldım ki ben size güveniyorum Laparoskopi için yardımcı olabilir misiniz?
SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ
B.C. (Öğretmen)

Biyorad’a sonsuz teşekkürler. Biyorad ile bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım. Çektirmem gereken HSG çekimi mi Korkularım yüzünden 2 ay erteledim, Biyorad Ekibinin güler yüzü, yakın ilgisi daha çekime Girmeden önce beni inanılmaz rahatlattı ve telefonda da dedikleri gibi sorunsuz sıkıntısız ağrısız bir Çekim geçirdim. Teşekkürler Biyorad.
SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ
B.A (Avukat)

Herkese merhaba. HSG randevumu almak için araştırma yapıyorduk. Kocam İnternetten Biyorad ile görüşüp randevu yazdırmış, o gün eşime çok kızdım ve telefona sarıldım randevumu iptal etmek için aradım. İnternette HSG ile ilgili okuduğum yazılar beni ziyadesi ile korkutmuştu, tüm öğrenmek istediklerimi telefona çıkan görevliye sordum ve çekimin sorunsuz geçeceğine ikna oldum ve randevumu iptal ettirmedim. Çekim günü Biyorad e gittiğim de personelin yakın ilgisi beni karşılamaları sevgi ile kucaklamaları çok hoşuma gitti, Dedikleri gibi çekim esnasında hiçbir ağrı ya da sızı hissetmedim, rahat bir çekim geçirdim. HSG çekiminden benim gibi korkan arkadaşlara Biyorad'ın kesinlikle bir çözüm olduğunu söyleyebilirim.
SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ
R.M (Araştırma Görevlisi)

Bu kurumda ilgi daha telefonda başlıyor. Benimle hiç usanmadan 45 dakika konuştular, kafamdaki tüm soru işaretlerini tüm korkularımı sildiler, çekim günü Biyorad'da kafamda hiçbir soru işareti kalmadığını fark ettim, çekime girmem le çıkmam neredeyse bir oldu, 2 ya da 3 dakika sürdü ben ha acıdı ha acıyacak diye bekler ken doktor bana geçmiş olsun dedi ve çekim bitti, ben hiç bir şey hissetmedim sanki Rahim röntgeni çektirmedim de akciğer röntgeni çektirdim.
SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ
S.B (Finans Sektörü)

Arkadaşlar, bu Biyorad inanılmaz bir Asistan, daha bilgilendirme tedavi süreçleri hakkında anlatımlar telefonda başlıyor. Bir çocuğum olsun istiyordum ama o nasıl olacaktı bilmiyordum. İlk adım olarak çok korktuğum HSG çekimini yaptırmam gerekiyordu bunu ağrısız sıkıntısız atlattım çok şükür.
 
Bilmeyenlere Biyorad'ı biraz anlatayım, bu adamlar övgüyü sonuna kadar hak ediyorlar. HSG çekimi için hastaların konforu ön planda olsun diye İstanbul da 12 merkez ile anlaşma yapmışlar, sizeen yakın merkezleri neresi ise siz hiç yorulmadan o merkeze gidiyorsunuz fiyatlar ise her merkezde aynı.
SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ
B.K (Klinik Yöneticisi)

Selam, korkarak geldiğim HSG çekiminde, aslında cihazınız hakkında bilgim yoktu. Telefonda söylediğiniz gibi sıkıntısız ve ağrısız bir süreç geçirdim. Teşekkür ederim.
SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ
D.Ö (Faktoring Yöneticisi)

Biyorad ailesine çok teşekkür ediyorum, tüm korkularımın yersiz olduğunu daha bana telefonda hissettirdiler, bu tecrübemden sonra tekrar HSG çektirecek olsam yine Biyorad'da çektirim. HSG kesinlikle Biyorad'da çektirilir.
SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ
G.U.T (Ev Hanımı)

Telefonda dediğiniz kadar varmış, aynen vesikalık fotoğraf çektirmek gibi. Teşekkür ederim.
SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ
H.A (Bankacı)

Çekim çok rahat ve ağrısız geçti, yakın ilgi gösteren Dr. Hakkı bey e teşekkür ederim.
SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ
E.S.T (Tekstilci)

Çok şükür bu stresten kurtuldum aylarca ertelediğim bu çekim sizin sayenizde çok olay bir hale geldi, telefonda ikna etmeseydiniz kesinlikle yaptıramazdım.
SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ
B.A (Sağlık Personeli)

Çekimim ağrısız geçti hiçbir sorun yok, hatta filmlerimi doktorum çok beğendi.
SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ
G.Y (Doktor)

Çok rahat bir çekim geçirdim, güleryüzlü personelleriniz ve leziz ikramlarınız için teşekkür ederiz.
SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ
E.H (Ev Hanımı)

Çekimden sonra şu yorumu yapıyorum, "ŞAKA GİBİ" nezaman başladı nezaman bitti anlamadım bile.
SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ
Y.Y (Müzisyen)

Dr. um Furkan Kayabaşoğlu nun sizi ısrarla tavsiye etmesi son derece doğruymuş, beni size yönlendiren doktorum Furkan Kayabaşoğluna teşekkür ediyorum.
SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ
N.T (Öğretmen)

Yardımlarınız ve desteğiniz için teşekkür ederim, son derece rahat bir çekim oldu.
 
Rahim Filmi
Detaylı Bilgiler
Rahim Filmi (HSG) Gebe Kalma Şansını Arttırıyor
 
 
HİZMET MERKEZLERİ
 
 

Bu hizmetin verildiği merkezler aşağıdaki gibidir. Detayları görmek için lütfen merkezlere tıklayın.
 
İSTANBUL / BAKIRKÖY
İSTANBUL / KADIKÖY
İSTANBUL / ŞİŞLİ
İSTANBUL / ÜMRANİYE
 
HSG ÇEKİM GÜNÜ
 

 

HSG Çekim gününüzü tespit etmek için, takvimden adetinizin ilk gününü 1. gün olarak sayarak minimum 8, maksimum 10 gün sayınız.
 
İLGİLİ MAKALELER
 
 
HSG
Rahim Filmi
HSG Fiyatları, Rahim Filmi Fiyatları ne kadar ?
HSG, Rahim Filmi Nasıl Çekilir?
HSG ( Rahim Filmi ) ' nin Önemi
 
 
SPESİFİK KLİNİKLER
 
 
Acil Görüntüleme Kliniği
Girişimsel Radyoloji Kliniği
Kadın Sağlığı Görüntüleme Kliniği
Kanser Görüntüleme Kliniği
Pediadrik Görüntüleme Kliniği
 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyavıcız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.