Açık Emar da Hangi Çekimler Yapılabilir?
  07.01.2019  |  Yazar: Özkan Korkmaz
Teşhis amacıyla kullanılan ve büyük ölçüde bölgeden kusursuz görüntü elde edilen bölgenin en çok ince ayrıntısına kadar inceleme sağlayan yöntemlerden birisi de emar çekim yöntemidir.

 

Sağlık sektöründe oluşan gelişmeler ve tıp teknolojinin gelişmesi ile paralel olarak tıp sektörü de geçmiş yıllarda bırakın tedavisinin teşhisinde kullanılmayı görüntü almak dahi zordu. Zor olan hastalıklar hakkında her geçen gün farklı bilgiler elde edebilmekte, haliyle farklı ve yerinde tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir.

Hastalıkların teşhisinde teknolojinin gelişmesi ile birlikte farklı görüntüleme yöntemleri de ortaya çıkmıştır. Teşhis amacıyla kullanılan ve büyük ölçüde bölgeden kusursuz görüntü elde edilen bölgenin en çok ince ayrıntısına kadar inceleme sağlayan yöntemlerden birisi de emar çekim yöntemidir. Emar çeşitlerini kullanılan cihaza göre sınıflandırdığımız zaman açık emar ve kapalı emar olmak üzere ikiye ayırabiliriz.


Açık emar yönteminin öncelikle ilgili bölgenin çok detaylı görüntülenmesine olanak sağlamasına rağmen çok kısa sürelerde görüntülerin elde edilmesini ve genellikle hasta için bu sürecin zahmetsiz geçiyor olması nedeniyle uzmanlar tarafından sıkça tercih edilen bir yöntem olduğu bilinmektedir.

Açık emar yönteminin cihaz anlamında diğer yöntemlere göre farklılıklar bulunduğu için bu ismi almıştır. Kapalı emar cihazlarında tamamı kapalı bir ortamda 20 ile 30 dakika arasında hareketsiz kalması gerekiyorken açık emar cihazlarının da ise üç tarafı açıktır. Bu yüzden açık emar tercih edilen emar çeşitlerinden biridir.

Merkezlerimizde bulunan Açık Emar cihazları ile tüm çekimler 300 Kilo ya kadar olan hastalarımız için yapılmaktadır.

Açık Emar Kategorisindeki Makaleler
Blog Anasayfasına Dön
KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
 
 
Hamileler Emar çektirebilir mi?
Açık Emar (MR) hangi illerde var?
Emar çekimi ile bel fıtığı tespit edilebilirmi?
Emar nedir?
Emar çekilirken aç olmak gerekir mi?
Tüm Batın ultrason sonuçları
Batın ultrasonu öncesi su içilir mi?
Tüm Batın USG fiyatları
Prostat kanseri bitkisel tedavi
Prostat kanseri ölüm riski
 
 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyacınız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.