AÇIK EMAR
Açık Emar
MR artrografisinde, MR kontrast maddesinin farklı olduğu ve yerel manyetik alanı etkileyen gadolinyum içerdiği hariç, konvansiyonel artrografide olduğu gibi bir kontrast maddenin eklem içine enjekte edilmesi de söz konusudur. Konvansiyonel artrografide olduğu gibi kontrast madde, eklem içindeki yapıları özetler ve radyolog tarafından değerlendirilmesine izin verir.
 
MR, organlar, yumuşak dokular, kemik ve hemen hemen tüm diğer iç vücut yapılarının ayrıntılı resimlerini üretmek için güçlü bir manyetik alan, radyo frekans darbeleri ve bir bilgisayar kullanır. Görüntüler bilgisayar monitöründe incelenebilir, CD'ye basılabilir veya kopyalanabilir. MR, iyonlaştırıcı radyasyonu (x-ışını) kullanmaz.
 
Artrografik görüntüler, doktorların bir eklemin yapısında ve işlevindeki değişiklikleri değerlendirmesine yardımcı olur ve artroskopi, açık cerrahi veya eklem replasmanı da dahil olmak üzere olası tedavi ihtiyacını belirlemeye yardımcı olur. Prosedür, çoğunlukla aşağıdakilerdeki anormallikleri belirlemek için kullanılır:
• Omuz
• Bilek
• Kalça
• Diz
• Ayak bileği
 
Bu prosedür ayrıca, açıklanamayan, devam eden, eklem ağrısı veya rahatsızlığının teşhisine yardımcı olmak için kullanılır. Artrografi, eklemlerin, özellikle de diz, bilek ve dirsek yapılarının ve bağlarının gözyaşı veya lezyonlarının yanı sıra rotator manşet yırtıkları veya omuz çıkığı hasarının tespiti için özellikle etkilidir. Bu çekim Açık Emar Cihazın da da yapılabilmektedir.
 
Açık Emar
Açık Emar Fiyatları
Alt Batın ve Üst Batın Emar (Tüm Batın MR)
Beyin Emar (Kranial MR)
Emar Anjiyo
Kardiyak Emar
Kemik ve Omurga Emar
Meme Emar (Göğüs Emar)
Tüm Vücut Emar Check-Up
Sıkça Sorulan Sorular
 
 
HİZMET MERKEZLERİ
 
 

Bu hizmetin verildiği merkezler aşağıdaki gibidir. Detayları görmek için lütfen merkezlere tıklayın.
 
İSTANBUL / ATAŞEHİR
İSTANBUL / BAKIRKÖY
İSTANBUL / GÖZTEPE
İSTANBUL / KIZILTOPRAK
İSTANBUL / KOŞUYOLU
İSTANBUL / NİŞANTAŞI
İSTANBUL / NİŞANTAŞI
İSTANBUL / ŞİŞLİ
 
İLGİLİ MAKALELER
 
 
Hipofiz Emar Nedir? Nasıl Çekilir?
Açık Emar Özellikleri
Açık Emar Nedir?
İlaçlı Emar Nedemek? Emar da İlaç neden kullanılır?
Emar Çektiren Hasta Nelere Dikkat Etmeli?
 
 
SPESİFİK KLİNİKLER
 
 
Acil Görüntüleme Kliniği
Girişimsel Radyoloji Kliniği
Kadın Sağlığı Görüntüleme Kliniği
Kanser Görüntüleme Kliniği
Pediadrik Görüntüleme Kliniği
 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyavıcız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.