AÇIK EMAR
Açık Emar
Bir doktor veya doktor, karnınızdaki (karın ve gövde bölgesi) ve pelvisteki (kalça arasındaki ve kalçalarınız dahil olmak üzere) organların resimlerini çekmek için karın ve pelvisin MRI taramasını isteyebilir. Sağlık hizmet sunucularına dokunun normal ve dokunun ne olduğunu göstermesi nedeniyle bir MRI yararlıdır. Karnınızın ve pelvisin kaliteli bir MR görüntüsünde vücudunuzdaki birçok organ görülebilir:
 
Mide, safra kesesi, bağırsak, karaciğer, pankreas ve dalak gibi bağırsak hareketleri yoluyla yediğiniz yiyecekleri parçalamasına ve atıklardan kurtarmaya yardımcı olan organlar.
 
İdrarı yapan veya böbrek, idrar yolları (idrar yolu), mesane ve üreterler de dahil olmak üzere idrar yapmanıza izin veren organlar da karın MR ile görülebilir.
 
Reprodüktif organlar, Karın MR'sinde de görülebilir. Kadınlarda bu organlar uterus (rahim), yumurtalıklar, rahim ağzı, fallop tüpleri ve vajinayı içerir. Erkeklerde bu organlar testisleri, skrotum, penis ve prostat bezini içerir.
 
Doktorunuz abdominal veya pelvik ağrı veya sarılık (gözlerin beyazlığı sararması) gibi belirti veya bulguları olan Adominal MR'yi sipariş etmek isteyebilir. Diğer semptomlar arasında yüksek tansiyon, idrardaki kan ve karında şişlik de olabilir. Bazen ağrılı ayda bir veya ağır kanamalı kadınlarda MR görüntüsü olabilir. Kaliteli bir MR taraması, radyologlara belirtilerinize veya semptomlarınıza neden olabilecek şeyleri gösterebilir ve en iyi görüntüleri alabilmek için en iyi makineleri ve radyologları bulmanız önemlidir.
 
Karın veya Pelvik MR'nin Nedenleri:
Bazı kanserler veya diğer hastalıkları kontrol etmek için bir MRI taraması yapılabilir. MR, kanser hücrelerinin bulunduğu dokuyu ve kanser hücreleri olmayan dokuyu gösterebilir.
 
Bir biyopsi gibi prosedür sırasında doktorları veya cerrahları yönlendirmek için bir karın MR görüntüsü kullanılabilir. Bir büyümeyi veya topağı kaldırmak için cerrahi gerekiyorsa bir MRI taraması kullanılabilir.
 
Karın MR taraması, sağlık uzmanlarına bir hastalık için bir tedavinin ne kadar iyi çalıştığını gösterebilir ve kaliteli bir MR taramasının sonuçları ileri tedavi için planda yardımcı olabilir.
 
Abdominal veya Pelvik bir MRG tanı koymaya yardımcı olabilir (bulabilir):
Karın veya Pelvis'in bir MRI'sı mide, mesane ve pankreas gibi organlarda tümörler, büyüme veya topaklar bulabilir. Kadınlarla birlikte bir yumurtalıkta veya rahimde bir büyüme bulabilirsiniz. Erkeklerde prostat bezinde bir büyüme bulmak için kullanılabilir.
 
Bir MRG, böbrek veya karaciğer hastalığı gibi bir hastalığınız varsa gösterebilir. Kansere yakalanırsanız, vücudunuzun diğer bölgelerine yayılmışsa kaliteli bir MR taraması gösterebilir.
 
Ekte veya başka bir organa bulaşma olasılığınız varsa MR taramaları ortaya çıkabilir. Özellikle kadınlarla birlikte bir MRG, pelvik inflamatuar hastalığın (PID) teşhisine yardımcı olabilir.
 
Böbreğinizde veya safra kesesinde bir veya daha fazla taş büyürse bir MR taraması gösterebilir.
 
Bir MRG, engellenmiş, hasarlı, çok dar veya çok geniş olmak üzere, kan damarı sorunlarını gösterebilir.
 
Zayıf pelvik kaslar, genel olarak zayıf kaslar veya pelvik organ prolapsusu gibi problemleri bulmak için bir MRI yapılabilir.
 
Bir MR taraması, çeşitli doğum kusurları dahil olmak üzere doğumdan önce veya doğumda ortaya çıkan problemleri gösterebilir.
 
Açık Emar
Açık Emar Fiyatları
Alt Batın ve Üst Batın Emar (Tüm Batın MR)
Beyin Emar (Kranial MR)
Emar Anjiyo
Hipofiz MR
Kardiyak Emar
Lomber MR
Meme Emar (Göğüs Emar)
Multiparametrik Prostat MR
Servikal MR
Tüm Vücut Emar Check-Up
Sıkça Sorulan Sorular
 
 
HİZMET MERKEZLERİ
 
 

Bu hizmetin verildiği merkezler aşağıdaki gibidir. Detayları görmek için lütfen merkezlere tıklayın.
 
İSTANBUL / ATAŞEHİR
İSTANBUL / BAKIRKÖY
İSTANBUL / CERRAHPAŞA
İSTANBUL / GÖZTEPE
İSTANBUL / KIZILTOPRAK
İSTANBUL / KOŞUYOLU
İSTANBUL / NİŞANTAŞI
İSTANBUL / NİŞANTAŞI
İSTANBUL / ŞİŞLİ
 
İLGİLİ MAKALELER
 
 
Emar nedir?
Emar çekilirken aç olmak gerekir mi?
SGK anlaşmalı Tüm batın ultrasonu çeken yerler
Tüm Batın ultrason sonuçları
Tüm Batın USG fiyatları
 
 
SPESİFİK KLİNİKLER
 
 
Acil Görüntüleme Kliniği
Girişimsel Radyoloji Kliniği
Kadın Sağlığı Görüntüleme Kliniği
Kanser Görüntüleme Kliniği
Pediadrik Görüntüleme Kliniği
 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyacınız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.