AÇIK EMAR
Açık Emar
Beyin hastalıkları alanında kullanılan ve geliştirilmiş yeni yöntemler sayesinde artık daha net sonuçlara ulaşılabilmekte ve aynı zamanda hastalıklara daha doğru ve net tanılar konulabilmektedir. Geliştirilen tıp dünyasına sunulan manyetik rezonans (MR) yöntemleri sayesinde, geçmiş dönemlerde beyin hastalıklarından bazılarında teşhis konulamazken, günümüzün modern cihazları ve yöntemleri sayesinde sebebi açıklanmayan hastalıklar hakkında da net bilgiler elde edilebilmektedir. Bu gelişmeler arasında yer alan bos akım emar/MR “Hidrosefali” adı verilen “beyinde su toplaması” hastalığının nedenlerini ve hangi aşamada olduğunu tespit etmektedir.
 
Tıp dünyasının yakından takip ettikleri gelişmeler sayesinde, beyin hastalıklarından dolayı yaşanan ölüm vakaları günbegün azalmaktadır. Bos Akım emar çekimi, beyin içinde yer alan boşluklardaki kan dolaşım halinde olan sıvını yani beyin omurilik sıvısı (BOS) dolaşım bozukluklarının tespiti için kullanılan bir yöntemdir.
 
Bos Akım EMAR – MR testi yapılırken sağlıklı bireyler ile hasta olanlar arasında belirgin bir şekilde farklılık görülür. Sağlıklı bireylerde beyin omurilik sıvı miktarı 5000 cc olarak belirlenmiştir. Bu seviyenin yüksek olması durumunda, gerekli önlemler alınarak uygun tedavi yöntemleri belirlenmektedir. Akım MR çekimi, beyin ventriküllerindeki boşluklarda yer alan sıvının normalinden fazla üretilmesi, emilim sürecinde bir problem yaşanması sonucu veya ventrikür sistemde bir tıkanıklık olması sebebi ile yapılan bir incelemedir.

Bos Akım emar çekimi, hangi tür hastalıklara uygulanır?

Beyin hastalıkları arasında yer alan ve ciddi anlamda tehlike sinyalleri veren hidrosefali (beyinde su toplaması) hastalığı; bebek, erişkin ve yaşlılarda görülebilen bir tür hastalıktır. Bu hastalığın belirlenebilmesi için Bos Akım MR çektirilmektedir. Emar, beyin omurilik sıvısı basıncının ve ventriküllerdeki durumun incelenmesinin gerektiren durumlardaki hastalara uygulanmaktadır.

Bos Akım MR nasıl çekilir?

Manyetik rezonans (MR) çoğu durumda hastanın hareket etmeden beklemesini gerektirir. Geliştirilen tıp teknolojileri sayesinde açık emar yöntemleri sayesinde hastaların hareketsiz kalmasına gerek yoktur. Özellikle de bebek, çocuk ve refakatçi olmadan tek başına hareket edemeyen hastalar için daha uygun olan açık emar sayesinde sonuçlar daha net alınabilmektedir. Ancak Bos Akım emar çekimi için genellikle hareketsiz beklenmesi gerekmektedir. Bu yüzden bebek hastalar, yaşlı ve refakatçi olmadan duramayan hastalar ile sabit pozisyonda uzun süre kalamayan hastalara anestezi uygulanmaktadır.

Bos Akım MR zararlı mıdır?

Tıp dünyasının ilerleyerek yeni yöntemleri keşfetmesi sayesinde artık yapılan incelemelerde ve tetkiklerde kullanılan görüntüleme yöntemleri, insan vücuduna herhangi bir zarar vermemektedir. Bos Akım MR da bu geliştirilmiş yöntemlerden biri olup vücuda herhangi bir zararı olmayan ve radyasyon içermeyen bir görüntüleme yöntemidir.
 
Hasta Bos Akım MR çekiminden önce üzerinde bulunan metal eşyaları çıkartır ve emar çekimi için hazır hale getirildikten sonra gerekli işlemler yapılmaya başlar.

Bos Akım MR nerede çekilir?

Beyin hastalıklarında önemli bilgiler veren ve uzmanları yönlendiren bir teknik olarak geliştirilen Bos Akım MR, radyoloji bölümü olan hastanelerde ve ileri görüntüleme merkezlerinde çekilmektedir. Yapılan çekimler, uzman doktorlar ve teknisyenler tarafından değerlendirilmektedir. Klasik emar çekim yöntemleriyle yapılabilen bir işlem olduğu gibi geliştirilmiş tıp teknolojisi olarak adlandırılan ve son zamanlarda daha fazla tercih edilen açık emar yöntemleriyle de Bos Akım MR çekimi yapılabilmektedir. Bebek hastalar, yaşlı hastalar ve uzun süre sabit duramayan hastalar için açık emar ile bos akım emar çekimi yapılması önerilmektedir.

Bos Akım emar fiyatları

Biyorad, MR çekim alanında en iyi hastanelerle anlaşmalı olan bir kurum olup hastalara en yakın hastaneleri veya ileri görüntüleme merkezlerini sunan bir kuruluştur. Değişken fiyatlara sahip olması ile birlikte Bos Akım emar fiyatları alanında en uygun fiyatları sunduğumuz kurumumuz ile iletişime geçerek çekim fiyatları hakkında ve diğer detaylar hakkında detaylı bilgi alabilir, size en yakın hastane veya ileri görüntüleme merkezinden randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Kapalı alan korkusuna son

Açık emar sistemi, tıp dünyasında son zamanlarda kendinden daha fazla söz ettiren bir yöntem olup, daha fazla tercih edilmektedir. MR işlemlerinin tamamını kapalı alan korkusuna kapılmadan açık emar sistemleri sayesinde yapılabilmektedir. Bos Akım açık emar hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için çağrı merkezi numaramızdan kurumumuza ulaşabilirsiniz.
 
Açık Emar
Açık Emar Fiyatları
3 Tesla Emar
Alt Batın ve Üst Batın Emar (Tüm Batın MR)
Beyin Emar (Kranial MR)
Emar Anjiyo
Hipofiz MR
Kardiyak Emar
Lomber MR
Meme Emar (Göğüs Emar)
Multiparametrik Prostat MR
Servikal MR
Tüm Vücut Emar Check-Up
Sıkça Sorulan Sorular
 
 
HİZMET MERKEZLERİ
 
 

Bu hizmetin verildiği merkezler aşağıdaki gibidir.
 
İSTANBUL / CERRAHPAŞA
 
İLGİLİ MAKALELER
 
 
Açık Emar İzmir de Nerede Çekiliyor?
Open MR Nerede Çekilir?
3 Tesla Açık Emar var mı?
Açık MR Fiyatları 2020
Emar korkusuna son veren çözüm Açık Emar
 
 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyacınız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.