AÇIK EMAR
Açık Emar
PERFÜZYON NE DEMEK?
Perfüzyon sıvıların lenfatik sistemden veya kan damarlarından bir organ veya dokuya geçişi olarak tanımlanır. [1] uygulama perfüzyon taraması , bu perfüzyon, gözlemlenen kaydedilen ve ölçülebilir süreçtir.
 
UYGULAMA ALANLARI
İnsan vücudundaki perfüzyonu gözlemleme ve ölçme becerisi tıpta paha biçilemez bir adımdır. Doktorlar kalp ve beyin gibi hayati organlara kan akışıyla ilgili verileri tespit edebilme yeteneği ile hastalar için tedavide daha hızlı ve daha doğru seçimler yapabilirler. Nükleer tıp, bir süre perfüzyon taramasına öncülük ediyor, ancak bazı tuzaklar var. Üretilen taramalar, eğitimsiz göze sadece kabarık ve düzensiz kalıplar olarak görülebileceğinden genellikle 'belirsiz tıp' olarak adlandırılır. BT ve MR görüntülemedeki daha yeni gelişmeler, kan akışını gösteren grafikler ve belirli bir süre boyunca çizilen kan hacmi gibi daha net görüntüler ve sağlam veriler anlamına gelmektedir. Bu çekim Açık Emar Cihazın da da yapılabilmektedir.
 
EMAR PERFÜZYON
MR, EMAR en yaygın olanı dinamik duyarlılık kontrast görüntüleme (kullanımı ile perfüzyon parametrelerini algılamak için farklı teknikler vardır DSC-MR ) ve arteriyel sıkma etiketleme(ASL). DSC-MRG, Hastaya Damar Yolundan Gadolinyum kontrast ilaç enjekte edilir ve hızlı bir zaman serisi T2 * -ağırlıklı görüntüler elde edilir. Gadolinyum dokulardan geçtikçe, yerel yoğunluğa bağlı olarak T2 * yoğunluğunda bir azalma meydana getirir. Elde edilen veriler daha sonra BV (kan hacmi), BF (kan akımı), MTT (ortalama geçiş süresi) ve TTP (tepe noktası zamanı) gibi farklı parametrelerle perfüzyon haritaları elde etmek için görüntüler işlenir. Bu çekim Açık Emar Cihazın da da yapılabilmektedir.
 
Açık Emar
Açık Emar Fiyatları
Alt Batın ve Üst Batın Emar (Tüm Batın MR)
Beyin Emar (Kranial MR)
Emar Anjiyo
Kardiyak Emar
Kemik ve Omurga Emar
Meme Emar (Göğüs Emar)
Tüm Vücut Emar Check-Up
Sıkça Sorulan Sorular
 
 
HİZMET MERKEZLERİ
 
 

Bu hizmetin verildiği merkezler aşağıdaki gibidir. Detayları görmek için lütfen merkezlere tıklayın.
 
İSTANBUL / ATAŞEHİR
İSTANBUL / BAKIRKÖY
İSTANBUL / GÖZTEPE
İSTANBUL / KIZILTOPRAK
İSTANBUL / KOŞUYOLU
İSTANBUL / NİŞANTAŞI
İSTANBUL / NİŞANTAŞI
İSTANBUL / ŞİŞLİ
 
İLGİLİ MAKALELER
 
 
Hipofiz Emar Nedir? Nasıl Çekilir?
Açık Emar Özellikleri
Açık Emar Nedir?
İlaçlı Emar Nedemek? Emar da İlaç neden kullanılır?
Emar Çektiren Hasta Nelere Dikkat Etmeli?
 
 
SPESİFİK KLİNİKLER
 
 
Acil Görüntüleme Kliniği
Girişimsel Radyoloji Kliniği
Kadın Sağlığı Görüntüleme Kliniği
Kanser Görüntüleme Kliniği
Pediadrik Görüntüleme Kliniği
 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyavıcız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.