AÇIK EMAR
Açık Emar
Perfüzyon emar/MR, tıp teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hastalıklara tanı koyma ve tedavi yöntemlerini belirlemede daha etkin sonuçlar gösteren sistemlerden biridir. İlaç kullanımı desteği ile yapılan perfüzyon emar, “dinamik inceleme sistemi” olarak tanımlanmaktadır.
 
Dünyada ve Türkiye’de en çok ölümlere neden olan hastalıkların başında; Serbral patalojilerin, beyin tümörlerinin ve stroker gibi hastalıklar gelmektedir.
 
Bu hastalıkların beyinde oluşturduğu tahribat, kısa sürede önlem alınmadığında ölümle sonuçlanmaktadır. Oysa modern tıp dünyasının atmış olduğu adımlardan yararlanarak bu tip vakaların önüne geçilebilmektedir.
 
Perfüzyon emar; Serbral patolojilerin, beyin tümörlerinin ve stroker gibi hastalıkların tedavisi konusunda uzmana yardımcı olur ve tedavi yönteminin belirlenmesini sağlar. Epi T2 star sekansı kullanılan inceleme sistemi, bu özelliği ile hızlı ve daha kolay görüntüleme imkanı tanımaktadır.
 
0,1 mM/kg, enjektör desteği kullanılan kontrast madde, 4-5 ml/sn hızla enjekte edilerek işlem yapılmaktadır.

Perfüzyon EMAR neden çekilir?

Hastalıklara tanı koyma ve teşhis etme alanında başarılı bir emar yöntemi olan perfüzyon emar, birçok alanda kullanılarak en net sonuçların elde edilmesine olanak tanımaktadır. Farklı amaçlar doğrultusunda kullanılabilecek dinamik inceleme sistemi, genel olarak şu amaçlarda kullanılmaktadır:
 
  • Kalp ve akciğer ile ilgili olan incelemelerde,
  • Tüm vücut anjiyografi incelemelerinde,
  • Kafa bölgesi, toplardamar, atar damar, çene eklemleri, hipofiz bezi, kulak yapıları, iç kulak detayları, göz ve beyne yönelik olan incelemelerde,
  • Dinamik doku incelemesi yapılırken,
  • Kinematik incelemelerin yapılmasında,
  • Bos akımı çalışmasında,
  • Kranial ile abdominal diffüzyon görüntüleme amacı ile,
  • Dil, tükürük bezi, yutak, gırtlak, boyun ve çevre yapıların incelenmesinde,
  • Bölgesel incelemelerde emar çekilir.

Erken dönemde tanı

Hastalıkların tamamı “iyileşebilir” hastalıklar olarak tanımlanabilir. Ama önemli olan tek şey erken tanı ve tedavi yöntemlerinde doğru sonuca ulaşabilmek için yapılması gerekenlerdir.
 
Bazı hastalıklar erken dönemde belirti vermeyebilirler. Beyin tümörü, prostat ve meme kanseri gibi hastalıklar, gizli büyüme yaşayarak bir anda ortaya çıkabilmektedir.
 
Uzmanların uyarısı, sürekli olarak her insanın yılın belli dönemlerinde check-up yaptırmaları yönündedir. Check-up yaptıran hastalar, herhangi bir sağlık sorunu varsa daha kolay tedavi olma şansını elde edebilirler.
 
Daha önceki dönemlerde tıp dünyasının çok fazla gelişmemiş olması, özel hastanelerin sayıca az olması ve olanların da tedavi masrafları için bir hayli kabarık liste çıkartmaları gibi durumlar, insanların muayene olmada tedirginlik yaşamalarına neden olmaktaydı. Fakat günümüz tıp teknolojisi son derece ilerlemiş durumda ve her hastalığın tanısı ile tedavi edilme şekli çok rahat bir şekilde belirlenebilmektedir.
 
Bu gelişmeler arasında değerlendirilen ve tıp dünyasında “büyük devrim” olarak tanımlanan perfüzyon emar/MR, meme kanseri, prostat, beyin tümörü gibi ciddi sorunlar olarak değerlendirilen hastalıklara tanı koymada ve tedavi şeklinin belirlenmesinde yardımcı olmaktadır.
 
Gelişmiş ve artan bir tıp dünyasında yaşamamız sebebiyle, eskisi gibi fiyatların yüksek olmaması, insanların daha rahat şekilde muayene olmalarına imkân sağlamaktadır.

Perfüzyon MR neden istenir?

Bazı insanlar, doktorlarının istedikleri bir emar karşısında hemen paniğe kapılarak durumlarının çok ciddi olduğu algısına kapılırlar ve psikolojik olarak kendilerini o hastalığa hazırlamak isterler. Aslında doktorların beyin emarı veya başka bir emar istemesinin tek nedeni şüphedir.
 
Doktorların hastalıklara “şüpheci” yaklaşmaları sayesinde ölümle sonuçlanan hastalıklara engel olunabilmektedir. Perfüzyon emar da doktorların şüphelendikleri durumlarda istedikleri bir dinamik incelemedir.
 
Beyin kanlanmasını gösteren, inme hastalarında difüzyon emar incelemesi ile karşılaştırılması ile tıkanan beyin damarlarının belirlenmesinde ve anjiyografi yöntemleriyle tedavi edilmesi ve tedavi şeklinin kararlaştırılmasında önemli bir yere sahip olan perfüzyon MR, net sonuçlara ulaşmak amacıyla doktorların istedikleri bir işlemdir.
 
Perfüzyon emar, yukarıda bahsettiğimiz durumların yanı sıra; beyin tümörlerinin incelenerek habaset derecesini göstermede ameliyat, radyoterapi, kemoterapi gibi tedavi şekillerinden sonra nüks veya gerilemenin takibini yapmak amacıyla da kullanılmaktadır.

Hastalıklar şakaya gelmez

Hastalık, genel anlamda incelendiğinde bazen küçük problemler bazen de büyük problemler olarak kendini gösterir. Aslında her küçük problem, önlenmediğinde büyür ve insan bünyesine ciddi anlamda zararlar vermeye başlar.
 
Vücudun hareketlerini kontrol eden ve diğer organlara komut veren beyin, “insanın merkezi”dir. Bu merkezin hasar görmesi demek tüm vücut fonksiyonlarının bir anda işlevini yitirmesi demektir ki bu da ciddi boyutta tehlikeli sonuçlara sebebiyet vermektedir. Beyin emarı olarak da bilinen perfüzyon emar/MR, yukarıda bahsettiğimiz durumlarda doktorların istedikleri bir rapor türüdür.

Perfüzyon emar fiyatları

Sağlık dünyasının pahalı olması, tedavi ve ilaç masraflarının yüksek olması gibi nedenlerden dolayı çoğu insan bazen tedavisini erteleme gereksinimi duymaktadır.
 
Aslında doğru şekilde araştırma yapıldığında, çok pahalı olan tedavilerin bile uygun fiyatlarla yapılabildiği görülecektir. Biyorad, uzun zamanların deneyimi ile hastalara hizmet veren bir kuruluş olup radyolojik görüntüleme sistemlerinde en uygun fiyatları sunmaktadır. Perfüzyon emar fiyatları konusunda da makul rakamlarla hizmet veren kurumumuzun iletişim numarasından arayarak detaylı bilgi alabilir, randevu talebinde bulunabilirsiniz.
 
Açık Emar
Açık Emar Fiyatları
Alt Batın ve Üst Batın Emar (Tüm Batın MR)
Beyin Emar (Kranial MR)
Emar Anjiyo
Hipofiz MR
Kardiyak Emar
Lomber MR
Meme Emar (Göğüs Emar)
Multiparametrik Prostat MR
Servikal MR
Tüm Vücut Emar Check-Up
Sıkça Sorulan Sorular
 
 
HİZMET MERKEZLERİ
 
 

Bu hizmetin verildiği merkezler aşağıdaki gibidir.
 
İSTANBUL / ATAŞEHİR
İSTANBUL / BAKIRKÖY
İSTANBUL / CERRAHPAŞA
İSTANBUL / GÖZTEPE
İSTANBUL / KIZILTOPRAK
İSTANBUL / KOŞUYOLU
İSTANBUL / NİŞANTAŞI
İSTANBUL / NİŞANTAŞI
İSTANBUL / ŞİŞLİ
 
İLGİLİ MAKALELER
 
 
Açık Emar İzmir de Nerede Çekiliyor?
Open MR Nerede Çekilir?
3 Tesla Açık Emar var mı?
Açık MR Fiyatları 2020
Emar korkusuna son veren çözüm Açık Emar
 
 
SPESİFİK KLİNİKLER
 
 
Acil Görüntüleme Kliniği
Girişimsel Radyoloji Kliniği
Kadın Sağlığı Görüntüleme Kliniği
Kanser Görüntüleme Kliniği
Pediadrik Görüntüleme Kliniği
 

 
Bu websitesinde yer alan bilgiler tedavi ve tavsiye amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmaktadır. Tedaviye ihtiyacınız olduğu durumda tıbbi destek almak için doktorunuza başvurunuz.
SİZİ ARAYALIM
 

 
Her konuda bilgi almak için, bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.